185-річчя від Дня народження Павла Платоновича Чубинського
27 січня 2024 року виповнюється 185 років від Дня народження автора тексту Державного Гімну України Павла Платоновича Чубинського. На честь цього пам’ятного дня у селі Чубинське відбулося вшанування пам’яті нашого геніального земляка, історика, фольклориста-етнографа, правознавця, журналіста, громадського і просвітницького діяча і, звичайно, поета.
Державний гімн України був створений у 60-х роках ХІХ сторіччя. Починаючи з 1862 року, з огляду на націоналістичність тексту, за його виконання можна було поплатитися свободою, потрапивши на заслання, до в’язниці чи психіатричної лікарні. Але текст Гімну жив у серцях українців, змінювалася музика до нього, він виконувався неофіційно в українському осередку і був неофіційним Гімном Українців.
Уперше слова Гімну були опубліковані у львівському журналі «Мета» (1863) й дуже швидко набули популярності серед інтелігенції, студентів, гімназистів. Певний час їх навіть приписували Тарасові Шевченку.
Перше легендарне виконання Гімну на Бориспільщині відбулося в грудні 1989 року капелою ім. Павла Чубинського під керівництвом народного артиста України Олександра Зюзькіна. Але тільки 15 січня 1992 р. вийшов історичний Указ Президії Верховної Ради України «Про державний Гімн України», в якому автором музики затвердили Михайла Вербицького, а 6 березня 2003 року Верховна Рада України схвалила текст Гімну, в основу якого покладено вірш Павла Чубинського.
Слова нашого Гімну стали пророчими, і українці особливо їх усвідомили після 24 лютого 2022 року. «Душу й тіло ми положим за нашу свободу…» – українці вкотре довели й доводять, що готові боротися з ворогом за свою Незалежність!
Нині ж українські воїни, захисники й захисниці зі словами Гімну перебувають на фронті, в окопах та боях, виборюючи суверенне право нашої держави бути вільною, демократичною та незалежною Україною.
Ми пишаємось тим, що Чубинське носить ім'я Великого Сина України, а дуби, посаджені ним більше ста років тому, донині є символом міцності, стійкості і вічної віри у краще майбутнє! Вони, як і наша громада, ростуть і розвиваються! І всі ми дуже горді працювати в одній із кращих громад, де кожен населений пункт має свою цікаву і багату історію…
Отож, саме зараз час анонсувати те, що ми планували реалізувати ще до повномасштабного вторгнення росії. А саме – запровадження гербів для всіх населених пунктів Пристоличної громади, які відображають історичні, культурні, соціально-економічні та інші місцеві особливості і традиції кожного з сіл.
Одразу зазначимо, що вже досягнуто домовленості про співпрацю щодо розробки гербів для населених пунктів Пристоличної громади з найвищим керівництвом Українського геральдичного товариства
Нехай сьогоднішнє свято і анонсоване герботворення сприяє об'єднанню нашої громади, поглибленню національної самосвідомості та надихає нас на нові звершення!